Corsair 32GB (2x16GB) CMH32GX5M2B6000Z30K Vengeance RGB 6000MHz DDR5 RAM
Product image 1
Heat Spreader Aluminium
LED Lighting RGB
Memory Series Vengeance RGB DDR5
Memory Size 32GB (2x16GB)
Performance Profile EXPO & XMP
Tested Latency 30-36-36-76
Tested Speed (Up To) 6000
Tested Voltage 1.40V
Fan Included No
Memory Colour Grey
Memory Compatibility AMD 600 Series, Intel 600 Series, Intel 700 Series
Memory Type DDR5
Package Memory Format DIMM
Package Memory Pin 288
SPD Speed 4800MT/s
SPD Latency 40-40-40-77
SPD Voltage 1.1V
Weight 0.15
Power Draw Overclock PMIC
SKU CMH32GX5M2B6000Z30K
Box Contents • VENGEANCEĀ® RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MT/s CL30 AMD EXPO & Intel XMP Memory Kit
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Heat Spreader Aluminium
LED Lighting RGB
Memory Size 32GB (2x16GB)
Performance Profile EXPO & XMP
Tested Latency 30-36-36-76
Tested Speed (Up To) 6000
Tested Voltage 1.40V
Fan Included No
Memory Colour Grey
Memory Type DDR5
Package Memory Format DIMM
Package Memory Pin 288
SPD Speed 4800MT/s
SPD Latency 40-40-40-77
SPD Voltage 1.1V
Weight 0.15
Power Draw Overclock PMIC
SKU CMH32GX5M2B6000Z30K
Corsair 32GB (2x16GB) CMH32GX5M2B6000Z30K Vengeance RGB 6000MHz DDR5 RAM | JB Hi-Fi