Corsair 48GB (2x24GB) CMKC48GX5M2X8400C40 Vengeance CL40 8400MHz DDR5 RAM - Silver
Product image 1
1 / 3
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Color
SILVER
Memory Compatibility
Intel 800 Series
Heat Spreader
Aluminum
Memory Series
VENGEANCE DDR5 CUDIMM
Memory Size
48GB (2 x 24GB)
Memory Type
DDR5
Package Memory Format
CUDIMM
Package Memory Pin
288
Performance Profile
XMP 3.0
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
SPD Voltage
1.1V
Tested Latency
Tested Voltage
1.40V
Weight
0.13
Power Draw
Extreme OC PMIC
Select Seller
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Color
SILVER
Memory Compatibility
Intel 800 Series
Heat Spreader
Aluminum
Memory Series
VENGEANCE DDR5 CUDIMM
Memory Size
48GB (2 x 24GB)
Memory Type
DDR5
Package Memory Format
CUDIMM
Package Memory Pin
288
Performance Profile
XMP 3.0
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
SPD Voltage
1.1V
Tested Latency
Tested Voltage
1.40V
Weight
0.13
Power Draw
Extreme OC PMIC
Corsair 48GB (2x24GB) CMKC48GX5M2X8400C40 Vengeance CL40 8400MHz DDR5 RAM - Silver | JB Hi-Fi