Corsair 64GB (2x32GB) CMH64GX5M2B5600C40 Vengeance CL40 5600MHz DDR5 RAM (Black)
Product image 1
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Heat Spreader
Aluminum
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Size
32GB
Performance Profile
XMP 3.0
SPD Speed
4000MHz
Tested Latency
Tested Speed (Up To)
5600
Memory Color
BLACK
Memory Compatibility
Intel 600 Series,Intel 700 Series
Memory Detail Compatibility
Memory Type
DDR5
Package Memory Format
DIMM
Package Memory Pin
288
SPD Latency
SPD Voltage
1.1V
Tested Voltage
1.25V
Weight
0.13
Power Draw
Overclock PMIC
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Heat Spreader
Aluminum
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Size
32GB
Performance Profile
XMP 3.0
SPD Speed
4000MHz
Tested Latency
Tested Speed (Up To)
5600
Memory Color
BLACK
Memory Compatibility
Memory Detail Compatibility
Memory Type
DDR5
Package Memory Format
DIMM
Package Memory Pin
288
SPD Latency
SPD Voltage
1.1V
Tested Voltage
1.25V
Weight
0.13
Power Draw
Overclock PMIC
Corsair 64GB (2x32GB) CMH64GX5M2B5600C40 Vengeance CL40 5600MHz DDR5 RAM (Black) | JB Hi-Fi