Corsair CO-9050120-WW 120mm ML120 LED ELITE Premium Fan (Red)
Product image 1
1 / 4
Specification Details
Fan Size 120mm x 25mm
Bearing Type Magnetic Levitation
Flow Type Static Pressure
LED Colour Red
PWM Control Yes
CORSAIR iCUE Compatibility No
Weight 0.186Kg
Package Quantity 1
Speed 450 – 2000 RPM ±10%
Sound Level 10 – 30.4dBA
Power Draw 0.24A
Static Pressure 0.30 – 2.90 mm-H2O
Fan Airflow 14.86 – 58.10 CFM
Package Contents • 1x CORSAIR ML120 LED ELITE Fan - Red
• 4x Mounting Screws
Select Seller
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specification Details
Fan Size 120mm x 25mm
Flow Type Static Pressure
LED Colour Red
PWM Control Yes
CORSAIR iCUE Compatibility No
Weight 0.186Kg
Package Quantity 1
Speed 450 – 2000 RPM ±10%
Sound Level 10 – 30.4dBA
Power Draw 0.24A
Fan Airflow 14.86 – 58.10 CFM
• 4x Mounting Screws
Corsair CO-9050120-WW 120mm ML120 LED ELITE Premium Fan (Red) | JB Hi-Fi