Deepcool LT360 Vision ARGB 360mm 4.5in LCD AIO Liquid CPU Cooler - Black (R-LT360VISION-BKAMMC-G-1)
Product image 1
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Net Weight
1768 g
Radiator Dimensions
402×120×27 mm(L×W×H)
Radiator Material
Aluminum
Tube length
410 mm
Pump Dimensions
131×89×58 mm(L×W×H)
Pump Speed
3400 ±10% RPM (MAX)
Pump Connector
4-pin PWM
Pump Rated Voltage
12 VDC
Pump Rated Current
0.29 A
Pump Power Consumption
3.48 W
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Fan Speed
500~2500 RPM ±10%
Fan Airflow
75.33 CFM
Fan Air Pressure
2.41 mmAq
Fan Noise
‰¤33.66 dB(A)
Fan Connector
4-pin PWM
Bearing Type
Hydro Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.28 A
Fan Power Consumption
3.36 W
LED Type
Addressable RGB LED
LED Connector
3-pin(+5V-D-G)
LED Rated Voltage
5 VDC
LED Power Consumption
1.65 W(PUMP)/ 5.1 W(FAN×3)
Display Specifications
4.5 inch 480*854 TFT LCD
Application For
Intel LGA1851/1700/1200/1151/1150/1155
AMD AM5/AM4
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Net Weight
1768 g
Radiator Dimensions
402×120×27 mm(L×W×H)
Radiator Material
Aluminum
Tube length
410 mm
Pump Dimensions
131×89×58 mm(L×W×H)
Pump Speed
3400 ±10% RPM (MAX)
Pump Connector
Pump Rated Voltage
12 VDC
Pump Rated Current
0.29 A
Pump Power Consumption
3.48 W
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Fan Speed
500~2500 RPM ±10%
Fan Airflow
75.33 CFM
Fan Air Pressure
2.41 mmAq
Fan Noise
‰¤33.66 dB(A)
Fan Connector
Bearing Type
Hydro Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.28 A
Fan Power Consumption
3.36 W
LED Type
Addressable RGB LED
LED Connector
3-pin(+5V-D-G)
LED Rated Voltage
5 VDC
LED Power Consumption
1.65 W(PUMP)/ 5.1 W(FAN×3)
Display Specifications
4.5 inch 480*854 TFT LCD
Application For
AMD AM5/AM4
Deepcool LT360 Vision ARGB 360mm 4.5in LCD AIO Liquid CPU Cooler - Black (R-LT360VISION-BKAMMC-G-1) | JB Hi-Fi