Lian Li UNI Fan CL Wireless 120mm RGB Reverse Blade Black PWM Fan - Single Pack - No Controller (12RCL1W1B)
Product image 1
1 / 5
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Color
Black
Number of fans
1
Controller
No
Fan dimension
124x120x28mm
Material
PBT / PC / Aluminum
Rated voltage
DC 12V (FAN) & 5V (LED)
Fan speed
0,250~2100 RPM
Max. Air pressure
2.52 mmH2O (Maximum)
Max. Airflow
72.73 CFM (Maximum)
Acoustic noise
30.8 dBA (Maximum)
Bearing type
FDB
Locked current
‰§ 50mA
Operational voltage
DC12V & 5V
Start-up voltage
DC 6.0V
Input current
180mA (Fan) / 600mA (LED)
Input power
5.16W
Select Seller
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Color
Black
Number of fans
1
Controller
No
Fan dimension
124x120x28mm
Material
PBT / PC / Aluminum
Rated voltage
DC 12V (FAN) & 5V (LED)
Fan speed
0,250~2100 RPM
Max. Air pressure
2.52 mmH2O (Maximum)
Max. Airflow
72.73 CFM (Maximum)
Acoustic noise
30.8 dBA (Maximum)
Bearing type
FDB
Locked current
‰§ 50mA
Operational voltage
DC12V & 5V
Start-up voltage
DC 6.0V
Input current
180mA (Fan) / 600mA (LED)
Input power
5.16W
Lian Li UNI Fan CL Wireless 120mm RGB Reverse Blade Black PWM Fan - Single Pack - No Controller (12RCL1W1B) | JB Hi-Fi