SilverStone FN80B 80mm Fan - Black (SST-FN80B)
Product image 1
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Material
PBT
Colour
Black
Bearing
Hydraulic bearing
Connectors
3 pin connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
6.5V
Rated Current
0.15A
Rated Power
1.8W
Speed
2000 RPM
Airflow
27.81 CFM
Static Pressure
1.86mmH2O
Noise Level
22.9 dBA
Dimension
80mm (W) x 25mm (H) x 80mm (D)
3.15" (W) x 0.98" (H) x 3.15" (D)
Weight
70g
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Material
PBT
Colour
Black
Bearing
Hydraulic bearing
Connectors
3 pin connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
6.5V
Rated Current
0.15A
Rated Power
1.8W
Speed
2000 RPM
Airflow
27.81 CFM
Static Pressure
1.86mmH2O
Noise Level
22.9 dBA
Dimension
80mm (W) x 25mm (H) x 80mm (D)
Weight
70g
SilverStone FN80B 80mm Fan - Black (SST-FN80B) | JB Hi-Fi