SilverStone Robust 120mm PWM Industrial Radiator Fans (SST-FHL120)
Product image 1
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Material
LCP fan blades, PBT fan frame
Color
Black
Bearing
Dual ball bearing
Connectors
4 pin PWM
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
7V
Rated Current
0.35A
Speed
800 ~ 3,000 RPM
Airflow
95.1 CFM
Static Pressure
5.2mmH2O
Noise Level
39.6 dBA
Dimension
120mm (W) x 25mm (H) x 120mm (D)
4.72" (W) x 1.00" (H) x 4.72" (D)
Weight
248g
MTBF
100,000 hrs
Extra
[1] Power cable length is 500mm.
[2] Thickness including rubber pad is 27mm.
SPECIFICATIONS:
Material
LCP fan blades, PBT fan frame
Color
Black
Bearing
Dual ball bearing
Connectors
4 pin PWM
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
7V
Rated Current
0.35A
Speed
800 ~ 3,000 RPM
Airflow
95.1 CFM
Static Pressure
5.2mmH2O
Noise Level
39.6 dBA
Dimension
Weight
248g
MTBF
100,000 hrs
Extra
SilverStone Robust 120mm PWM Industrial Radiator Fans (SST-FHL120) | JB Hi-Fi