SilverStone SST-FHS60X FHS60X PWM 60mm Fan
Product image 1
1 / 6
Material
PBT
Color
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
6V
Rated Current
1.6A (Safety:2.0A)
Rated Power
19.2W
Speed
0~15,000 RPM
Airflow
65.74 CFM
Static Pressure
62.95 mmH2O
Noise Level
61.5 dBA
Dimension
60mm (W) x 38mm (H) x 60mm (D)
2.36" (W) x 1.5" (H) x 2.36" (D)
Weight
110g
Cable length
4 pin connector cable:300mm±10mm
Others
4-pin PWM to SATA and 4pin fan splitter cable:200mm
Protective fan grille:60mm
Select Seller
-70%
Material
PBT
Color
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
12V
Starting Voltage
6V
Rated Current
1.6A (Safety:2.0A)
Rated Power
19.2W
Speed
0~15,000 RPM
Airflow
65.74 CFM
Static Pressure
62.95 mmH2O
Noise Level
61.5 dBA
Dimension
60mm (W) x 38mm (H) x 60mm (D)
Weight
110g
Cable length
Others
Protective fan grille:60mm
SilverStone SST-FHS60X FHS60X PWM 60mm Fan | JB Hi-Fi