Thermaltake TH360 V2 360mm ARGB Sync AIO Liquid Cooler (CL-W362-PL12SW-A)
Product image 1
1 / 5
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Pump
Speed : PWM 1500~3300 R.P.M
Rated Voltage : 12 V & 5V
Rated Current : 0.43 A & 0.32 A
Power Input : 5.16 W & 1.6 W
Connector : 2510 €“4 Pin / 5V ARGB header €“3 Pin
Water block
Material : Copper
Fan
Dimension : 120 x 120 x 25 mm
Speed : PWM 500~2000 R.P.M
Noise Level : 25.8 dB-A
Rated Voltage : 12 V & 5V
Rated Current : 0.11 A & 0.31 A (one fan)
Power Input : 1.32 W & 1.55 W (one fan)
Max. Air Flow : 57.05 CFM
Max. Static Pressure : 2.23 mm-H2O
Connector : 2510 - 4 Pin PWM , 5V ARGB header - 3 Pin
Bearing Type : Hydraulic Bearing
Life expectation : 40,000 hrs,25 „ƒ
Tube
Length : 460 mm
Material : Rubber
Radiator
Dimension : 396 x 120 x 27 mm
Material : Aluminum
Compatibility
Intel LGA 2066/2011/1700/1200/1156/1155/1151/1150
AMD AM5/AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2
Select Seller
Product Information
Shipping & Returns
Description
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Pump
Rated Voltage : 12 V & 5V
Power Input : 5.16 W & 1.6 W
Water block
Material : Copper
Fan
Dimension : 120 x 120 x 25 mm
Noise Level : 25.8 dB-A
Rated Voltage : 12 V & 5V
Max. Air Flow : 57.05 CFM
Tube
Length : 460 mm
Material : Rubber
Radiator
Dimension : 396 x 120 x 27 mm
Material : Aluminum
Compatibility
AMD AM5/AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2
Thermaltake TH360 V2 360mm ARGB Sync AIO Liquid Cooler (CL-W362-PL12SW-A) | JB Hi-Fi